دانلود{تاریخچه مصرف چوب}

تاریخچه مصرف چوب|40190863|apanetwork|مصرف چوب در ایران
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تاریخچه مصرف چوب هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

:

چوب یكی از اولین موادی است كه بطور طبیعی و فراوان در دسترس بشر قرار داشته است. مصرف چوب در ایران تاریخ مدونی از اعصار باستانی ندارد. ولی طبق مطالعاتی كه توسط كاوشگران انجام شده است. مردمان بومی ایران قبل از مهاجرت آریائی‌ها از حدود 4200 سال قبل از میلاد مسیح چوب را برای خانه‌سازی مصرف كرده‌اند و البته استفاده مدرن‌تری در دسترس می‌باشد. مصرف چوب در امپراطوری ایران مشخص‌تر است و در سنگ نوشته‌هایی كه از تخت جمشید به دست آمده استفاده ازچوب سدر در پوشش و تزئینات كاخها مشخص شده است.

از دوره اشكانیان آثار مدونی در دست نیست و ساسانیان بیشتر در معماری (طرح ساخمانهای گنبدی شكل و طاق بازار) از چوب استفاده می‌كرده‌اند. پس از پیشرفت دین حنیف اسلام در ایران آثاری را در ساختمانهای مساجد، فرارها و اماكن مقدسه نظیر درب، منبر، كنده‌كاریها و شبكه‌بندیها یافت كه اكثر آنها تا سالهای اخیر با وسائل دستی بوجود می‌آمده است و همانطور كه صنایع چوب با پیدایش ماشین اره در اروپا تحول تازه‌ای یافت، در سایر نواحی دنیا به مرور زمان دستگاههای دستی تبدیل چوب به ماشینهای تبدیل تغییر یافت و در ایران نیز ابتدا چوب‌بری‌ها و سپس سایر كارخانه‌های تبدیل چوب مثل كبریت‌سازی، تخته چند لایه‌سازی، فیبرسازی، تخته خرده چوب‌سازی، مقواسازی و غیره آغاز به كار كردند كه عموما قدمت آنها به 50 سال هم نمی‌رسد.
مطالب دیگر:
📜پاورپوینت شبكه سوئيچينگ بين‌شهری📜دانلود پاورپوینت آشنایی با ripe📜دانلود پاورپوینت آشنایی با پروتکل FTP📜پاورپوینت جزوه مباحث جاري در حسابداري📜پاورپوینت مدارهای rl📜دانلود پاورپوینت آفات مهم گیاهی📜پاورپوینت صادرات غیر نفتی و نقش بازاریابی در آن 📜پاورپوینت معرفی بورس تهران📜پاورپوینت مدیریت کنترل ریسک📜پاورپوینت آشنایی با نیروگاه های بادی 📜پاورپوينت کاربرد اصلی انرژی در جریان کانال باز📜پاورپوينت کاربرد اصل مومنتوم در جریان کانال های باز📜پاورپوينت مقاومت جریان📜پاورپوینت فرهنگ واژه های جوشکاری📜پاورپوينت محاسبه جریان یکنواخت📜پاورپوینت آشنايی عميق تر با طراحی و معماری مراكز داده📜پاورپوینت تعريف دقيقی از مركز داده📜پاورپوينت جریان متغیر تدریجی 📜پاورپوینت زیر رده دیلنیده DILLENIIDAE چهارمین زیر رده از رده ماگنولیوپسیدا📜پاورپوینت زير ساخت های رفتار فردی 📜پاورپوینت اصلاح نباتات مهندسی ژنتیک📜پاورپوینت ورزش های ويژه پوكی استخوان 📜پاورپوینت کتاب و درس مدیریت مالی 2📜پاورپوینت کتاب و درس اصول مهندسي اينترنت📜پاورپوینت کتاب و درس اسپکتروسکوپی مولکولی