دانلود{پرورش کاهو در باغچه خانه}

پرورش کاهو در باغچه خانه|40190857|apanetwork|علوم باغبانی و برداشت محصول
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پرورش کاهو در باغچه خانه هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

هر افزایشی در انتخاب سبزیجات برای سالاد در سوپر مارکت ها، که تقریبا" در ظرف سالاد هر رستوران به حد وفور وجود دارد، یکی از بازتاب های جدید آگاهی از سلامت در زدودن عادت های خوردن در ایالت متحده است.

چندین نوع کاهو می تواند در یک باغچه خانگی رشد کند که علاوه بر تنوع بافت و رنگ آن برای رژیم غذائی خانواده مفید است.

تنوع کاهو ها می تواند به طور نامحسوس به 4 دسته تقسیم شود.

1- کاهوهای ترد و موج دار

2- کاهوهای روغنی

3- کاهوهای برگی

4- کاهوهای رومی یا بلند برگ

که هر گروه خصوصیات رشد و مزه خاص خودش را دارد.

انواع کاهو

کاهوهای ترد غالبا" مشهورترین نوع کاهو از چهار نوع کاهو هستند. خصوصیات آن ها شامل یک سر محکم و سفت و برگ های سبز روشن است. به طور کلی کاهوهای ترد و خشک در هوای گرم رشد نمی کنند و زیر ساقه گل در هوای گرم تابستان رشد می کنند. به این دلیل مدت زمان رشد بیشتری نیاز دارد. این نوع کاهو از انواعی است که در باغچه خانه به سختی رشد می کنند.

انواع روغنی کاهو سرهای کوچکتر و نرم تری دارند و برگ هایی که شل پیچیده شده اند، برگهای خارجی ممکن است سبز یا مایل به قهوه ای نسبت به برگهای درونی که چرب و روغنی هستند، باشند.

چندین نوع کود قابل دسترس وجود داردکه رشد آنها را در باغچه های اوهایو به خوبی میسر می سازد.

کاهوهای برگی رشد باز دارند و شکل خاصی در سر آنها وجود ندارد. شکل برگ و تنوع رنگ آنها قابل توجه است. بعضی از برگ های کاهو چین دار و دندانه دار و بقیه خیلی پهن و گرد هستند. دامنه رنگ آنها از سبز روشن به قرمز و برنزی رنگ تغییر می کند. کاهوهای برگی به سرعت بالغ می شوند و به آسانی رشد می کنند.

کاهوهای بلند برگ یا رومی انتهای عمودی و استوانه ای شکل با برگ هایی که محکم پیچیده شده اند را دارا هستند. این گیاهان ممکن است تا 10 اینچ به طور عمودی رشد کنند. برگهای بیرونی سبز معمولی و برگ های درونی سبز مایل به سفید است. این نوع، شیرین ترین نوع کاهو از چهار نوع دیگر است.

نمونه هایی که برای کاشتن پیشنهاد می شود:

Crisphead

Butterhead

Leaf

Romaine

نیازهای آب و هوایی

کاهو سبزی فصل سرد است و بهترین رشد کیفی را هنگامی که در شرایط سرد و رطوبتی رشد کرده، دارد. نهال های کاهو سرمازدگی کم را تحمل خواهند کرد. دمای بین 45 تا 65 درجه فارنهایت ایده آل هستند. چنین شرایطی معمولا" در فصل بهار و پاییز در اهایو وجود دارد. بذرهای کاهوی برگی معمولا" در بهار، در اولین فرصت که بر روی زمین بتوان کاری انجام داد، کاشته می شود. کاهوهای روغنی و کاهوهای بلند برگ می تواننداز( طریق) نشا یا بذرها پرورش داده شوند. در طی فصل رشد کاهوی ترد از نشا رشد می کند. نشاها ممکن است خریداری شوند؛یا این که شش هفته قبل از زمان کاشت گیاه به صورت خانگی آماده شوند.
مطالب دیگر:
🔍تحقیق توصيه كودي بهينه براي محصولات زراعي و بـاغي🔍شیپ فایل آبراهه های استان چهارمحال و بختیاری🔍تحقیق مكانيسم تثبيت بيولوژيكي ازت🔍تحقيق اصول و كاربردهاي روش مگنتو تلوريك در اكتشافات نفت و ژئوترمال🔍تحقيق پيرامون چغندر قند🔍تحقیق كشاورزي🔍تحقيق وضعيت كشاورزي در ايران🔍تحقيق مقايسه گياهان سه كربنه و چهار كربنه🔍شیپ فایل آبراهه های استان قزوین🔍تحقيق هواديدگي خاك🔍تحقيق شوري خاك🔍تحقيق زراعت در مناطق خشك🔍تحقيق رشد و نمو گياهان🔍تحقيق خاك و زراعت🔍جزوه فيزيولوژي گياهي🔍تحقيق تاريخچه گندم🔍تحقيق اثر پكلوبوترازول بر رشد رويشي، گلدهي و كيفيت ميوه در هلو🔍تحقيق تاريخچه و مبدأ زيره سبز🔍تحقيق بور در خاك🔍تحقيق اكولوژي گياهان زراعي🔍تحقيق آيش‌بندي و تناوب زمين🔍تحقيق آفات درختان ميوه🔍تحقيق آب و كشاورزي🔍تحقيق رابطه آب و گياه🔍تحقيق تاريخچه شركت بهنوش ايران (آبجواسكول بين‌المللي سابق)